START

O szczęściu

O miłości

O przyjaźni

O sukcesie

O pracy

O sobie

Konfucjusz

Paulo Coelho

Twoje życie

Motywacja

 

 

 

 

 

 

 

" NAJWIĘKSZE SZCZĘŚCIE TO URODZIĆ SIĘ DOBRYM "

 

Poziom umiejętności x ilość działań, które podejmujesz = Sukces
 


1. Pasja wpływa na wyobraźnię i tworzy wizję w naszym umyśle, a ta z kolei popycha nas do skutecznego działania oznaczającego sukces!

2. Wraz ze wzrostem wiary, poszerza się nasza wyobraźnia.

3. Wiara motywuje do działania i wzbudza entuzjazm i ekscytację.

4. Przekonanie o możliwościach, daje pewność siebie, daje prawdziwą, mocną motywację do osiągnięcia celu, sukcesu czy zrealizowania marzenia.

5. Aby coś osiągnąć, bądź konkretny w swojej idei i wizji, cierpliwy i aktywny.

6. Przekonanie daje nam pewność, natomiast pewność popycha nas do działania.

7. Żeby mieć siłę do przetrwania w kryzysie, musisz mieć jakiś wyższy cel - marzenie większe niż tylko pieniądze i ich zarabianie.

8. Trzeba pracować nad sobą i rozwijać się, żeby móc odnieść sukces.

9. Poprzez działanie i w działaniu, wzrasta nasza motywacja.

10. Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko co robiłem to była przyjemność.

11. Marzenia są ważniejsze niż wiedza. - Albert Einstein

12. Twoja wyobraźnia tworzy Twoją rzeczywistość. Jesteś tym o czym myślisz cały dzień. Żyjemy tak jak myślimy!

13. Sukces nigdy nie przychodzi sam. Do sukcesu trzeba dojrzeć, być przygotowanym teoretycznie i praktycznie, mieć wiedzę i doświadczenie, a także być skłonnym do ofiarności, poświecenia, wyrzeczeń, determinacji, wytrwałości i trudu, ale każdy może go osiągnąć jeśli tylko chce, ma swój cel, marzenie i wizję swojej wyobraźni!

14. Jest wiele rzeczy do zrobienia, ale pierwsza to zadać sobie pytanie i odpowiedzieć na nie: Kim chcesz być, co robić i do czego dojść...

15. Po pierwsze musisz wiedzieć czego chcesz. Mieć jasno sprecyzowany cel i wizję tego co chcesz osiągnąć oraz potrafić to przekazać innym, aby osiągnąć swój cel. Po drugie wierzyć, że na to zasługujesz, znać swoje predyspozycje, talenty, niepowtarzalną osobowość i charakter, umiejętności, wiedzę i doświadczenie oraz mocne i słabe strony.

16. Wizja musi być konkretna i jasna. Stawiaj sobie realistyczne i dostępne cele...

17. Jeśli potrafimy wyobrazić sobie to co chcemy i będziemy wierzyć w to głęboko w sercu, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że to dostaniemy to pod warunkiem, że będziemy działać.

18. Wszystko w życiu jest do zdobycia, tylko trzeba wiedzieć czego się chce, mocno wierzyć w to i oczywiście działać.

19. Trzeba działać, aby rzeczy się stawały, a nie czekać aż się staną...

20. Jesteś bardzo wiele wart jeśli walczysz ze swoimi słabościami.

21. Największym sukcesem jest przezwyciężenie samego siebie, swoich słabości i alibi wykrętu...

22. Alibi wykrętu, które stało się w społeczeństwie ogólnie obowiązującą normą np. nie mam czasu, nie potrafię, nie lubię, nie mam zdolności, talentu, wykształcenia, doświadczenia, wystarczającego zdrowia lub jestem za stary lub za młody... itp. itd. nie pozwalają wielu ludziom osiągnąć sukcesu.

23. Jeśli nie robisz tego co lubisz, to skąd bierzesz siły, żeby robić to czego nie lubisz...

24. Realizuj się poprzez swoje pasje i predyspozycje.

25. Marzyć to sięgać po to co nieosiągalne - ryzyko i odwaga to symbol sukcesu.

26. Konsultuj swoje strategiczne posunięcia z ludźmi życzliwymi Tobie i bardziej doświadczonymi od Ciebie.

27. Nie chodzi o to czy wygrasz, czy przegrasz, lecz o to jak grasz. Ktoś kto gra dla przyjemności zawsze wygrywa, bez względu na wynik.

28. Podwójny zwycięzca mówi: "Jeśli Ty wygrasz ja też wygram".

29. Podwójne zwycięstwo to dawanie i branie w atmosferze miłości, współpracy, relacji przyjaźni, wzajemnego zainteresowania i odpowiedzialności.

30. Zamiast gromadzić pieniądze i władzę podwójny zwycięzca zyskuje życzliwość pomagając innym wygrać. Satysfakcję czerpie z tego, aby pomóc innym wygrać, realizując ich cele i potrzeby, a przy tym samemu się ubogaca.

31. Podwójny zwycięzca ma cel, który go przeżyje i zapisze się na kartach historii.

32. Podwójny zwycięzca pomaga innym rozwiązać ich problemy.

33. Podwójny zwycięzca sprawia, że życie staje się radosne dla niego i dla innych.

34. Podwójny zwycięzca braku sukcesu nigdy nie nazywa porażką. Tylko wyciąga wnioski z przegranych i idzie dalej do celu.

35. Podwójni zwycięzcy zapracowują na szacunek.

36. Podwójny zwycięzca nie chce robić wrażenia na innych, lecz promuje sukces przez to, co robi, jak pracuje, bawi się i żyje z innymi.

37. Podwójny zwycięzca pozwala, aby przemawiały jego czyny, a nie to co posiada.

38. Gdy podwójny zwycięzca ma do czynienia z potencjalnym klientem, przeciwnikiem lub przyjacielem, przyjmuje postawę nastawioną na służbę, nie koncentruje się na sobie, tylko zajmuje się drugą osobą.

39. Podwójny zwycięzca wie, że nie da się od razu pokonać wszystkich problemów na drodze do celu, lecz można czerpać naukę z każdego doświadczenia i czynić je motywacją prowadzącą do wzrostu. Zamiast traktować je jako dowód na to, że się czegoś nie osiągnęło.

40. Podwójni zwycięzcy wiedzą, że ten kto słucha dużo się uczy, a mówiący nie dowiaduję się niczego nowego...

41. Podwójny zwycięzca sprawia, że inni są zadowoleni jak do niego mówią.

42. Jedną z największych cech podwójnych zwycięzców jest to, że wygrywają nawet gdy przegrywają. Wiedzą, że więcej nauki można wyciągnąć z porażki błędu, niż ze zwycięstwa.

43. I zasada sukcesu: Mierz siły na zamiary. Ustalaj realne cele i marzenia adekwatne do Twoich możliwości i potencjału, a sukces na pewno będzie w Twoim zasięgu. Nie porównuj się z innymi ludźmi... Ty, bowiem jesteś oryginalną i wyjątkową jednostką i nie ma drugiego takiego człowieka jak Ty.

44. II zasada sukcesu: Bądź pozytywnie nastawiony, wytrwały, zdyscyplinowany i wierzący w swój cel oraz marzenie. Gdy się potkniesz, oczep się, wstań i idź dalej... podobnie jak to robi małe dziecko jak się zaczyna uczyć chodzić.

45. III zasada sukcesu: Pamiętaj o innych zanim pomyślisz o sobie...

46. IV zasada sukcesu: Miej świadomość ceny sukcesu. Osiąganie sukcesu za wszelką cenę jest kontrowersyjne.

47. Wyobraź sobie, że życie jest wspaniałą zabawą i zastanów się w co byś chciał się bawić? I dlaczego tego nie robisz...?

48. Człowiek sukcesu lubi swoją pracę i w niej i poprzez nią się wyraża i kreuje swoje bogate życie duchowe, intelektualne i materialne.

49. Rozwiązuj problemy wtedy, gdy są jeszcze małe.

50. Nie można niczego dokonać bez błędów i pomyłek to naturalny proces doskonalenia się, rozwoju i dążenia do wyższej jakości.